Servis oken a dveří

Aby Vám dlouhodobě a dobře naše výrobky sloužily, je potřeba kromě běžné základní péče jako je např. jejich čistění a umytí, provádět i jejich servis a údržbu. Naše firma poskytuje záruční a pozáruční servis, pouze však u námi montovaných výrobků.

Seřízení a základní údržba oken

Základní seřízení oken a jejich údržbu můžete provést i svépomocí.

Údržba plastových oken

Pro zachování funkčnosti a dlouhé životnosti oken a dveří provádějte alespoň 2× ročně pravidelné kontroly, a to:

  • kontrolu funkčnosti otevírání oken a dveří (všechny pohyblivé části kování promažte například olejem na šicí stroje či ve spreji),
  • kontrolu těsnění a dílů kování (promažte celé těsnění, poškozené těsnění nebo díly kování je nutné objednat a nechat vyměnit u výrobce),
  • kontrolu upevnění jednotlivých vrutů (uvolněné vruty dotáhněte),
  • kontrolu odtokových drážek (případné nečistoty odstraňte).

Návod k obsluze a údržbě plastových oken (PDF)

Údržba dřevěných oken

Pro zachování funkčnosti a dlouhé životnosti oken a dveří provádějte alespoň 2x ročně pravidelné kontroly, a to:

  • kontrolu funkčnosti otevírání oken a dveří (všechny pohyblivé části kování promažte například olejem na šicí stroje či ve spreji, popř. přípravkem z Udržovací sady PKS okna),
  • kontrolu těsnění a dílů kování (poškozené těsnění nebo díly kování je nutné objednat a nechat vyměnit u výrobce),
  • kontrolu upevnění jednotlivých vrutů (uvolněné vruty dotáhněte), kontrolu odtokových drážek (případné nečistoty odstraňte).

Návod k obsluze a údržbě dřevěných oken (PDF)

Údržba dřevěných oken – povrchová úprava

Při mytí a čištění oken myjte okna a dveře ve vlažné vodě s trochou saponátového přípravku.
Nepoužívejte žádné abrazivní čisticí prostředky, které by povrch mohly poškodit.

Prohlédněte dolní části rámu a zkontrolujte, zda nepopraskal lak na přiznaných spárách a zda do nich nezatéká voda. Vždy před a po zimním obdobíošetřujte po umytí oken a dveří jejich povrchovou úpravu doporučenými udržovacími prostředky – Udržovací sadou na eurookna. Těmito prostředky lze také dočasně ochránit okna poškozená kroupami.

Při poškození oken kroupami je nutné současně objednat i odborné posouzení či opravu laku.
Jednou za pět let je také potřeba doplnit povrchovou úpravu o odsublimovanou (odpařenou) vrstvu laku aplikací servisních produktů, a to vždy dle daného barevného odstínu. To znamená přidat novou vrstvu pomocí renovační lazury v daném odstínu, vše bez nutnosti obrušování původního laku, pouze po omytí a lehkém zahlazení velmi jemným brusivem.

Udržovací sada pro dřevěná okna

Ideálním pomocníkem k provedení základní údržby dřevěných výrobků je Udržovací sada, která obsahuje vše podstatné a to včetně přípravků k ošetření povrchové úpravy. Tato sada je standardně dodávána k dřevěným oknům, nebo si jí u nás můžete objednat.